SMM Panel İle Neler Yapılır?

SMM Panel İle Neler Yapılır?


SMM Panel İle Neler Yapılır?

SMM panel çok yönlü bir platformdur. Eğer SMM panel üzerinden verilen hizmetten memnun kalınırsa, kullanmaya devam edilebilinir ve API bağlantısı aracılığıyla kullanılan panelle bağ kurulup ortak satış alanına girmek de mümkün olabilir.

API’i (Application  Programming Interface) basit olarak tanımlamamız gerekirse; programlar arası haberleşmeye yarayan bir sistemdir.

Bir SMM panel satın aldığınızda veya kiraladığınızda genel ve oldukça basit bir bağlama fonksiyonu göreceksinizdir. Bu fonksiyonlar da kendi içinde ikiye ayrılır. Bunlar: API URL ve API Key’dir.

API Sistemi sayesinde; sizden uzak olan panelinizden otomatik siparişler oluşturma imkânınız vardır. Siparişinizin durumunu kontrol edebilir ve güncelleyebilirsiniz. Aynı zamanda güncel bakiyenizi de sorgulatabilirsiniz.

Ek olarak SMM panel sayesinde satış yapabilir hatta kâr dahi elde edebilirsiniz.


SMM Panel İle Satış Yapmak

Kendi datanızın olmadığını varsayalım ve güvenilir, kaliteli bir sağlayıcı ile anlaşmış olun. Ürünleri sisteme eklediniz ve her ürünü API ile bağdaştırmasını yaptınız. Bu işlemleri gerçekleştirirken demo bir hesap açıp kontrol etmeniz daha güvenli olacaktır. Ayrıca sistemi bir denekle kontrol etmenizde fayda var, herhangi bir sorun çıkmasını istemezsiniz. Tüm bu süreçleri tamamladıktan sonra gerekenler yalnızca havale ve EFT yoluyla sağlanmaz. Sizin hizmetinizin satın alınabilmesi için karşınıza iki çeşit sistem çıkıyor. Bunlardan ilki Paywant, bir diğer ise PayTR’dir. Türkiye’de hizmet veren panellerin bir çoğu online ödeme açısından bu iki firmayı kullanmayı daha uygun bulur ve genelde bu iki firmayı tercih ederler. Bu iki firma arasındaki fark ise; eğer PayTR kullanmayı tercih ederseniz vergi mükellefi olursunuz. Dolayısıyla Paywant daha iyi bir seçenek olacaktır.


SMM Panel İle Kar Elde Etmek

Paywant ile anlaştığınızı varsayalım, bu anlaşmadan sonra siteniz profesyonel bir SMM paneli olacaktır. Örneğin Türk Beğeni satışı 0,20 TL ise, sizin bu fiyatın üstüne kârınızı koyup satışa çıkarmanız gerekecektir. %100 kâr oranı pek önerilmez çünkü rakip panellerin fiyatları çok yüksek olabilir. Dolayısıyla %50 ve %60 gibi oranlar daha uygun olacaktır. Bu sayede kullanıcının size yüklemiş olduğu 200 TL’lik bakiyenin ortalama 100 TL’si sizde, kalan para ise servis sağlayıcısında kalacaktır.