SoundCloud Nedir? SoundCloud Takipçi veya Dinleyici Ne Anlama Gelir?

SoundCloud Nedir? SoundCloud Takipçi veya Dinleyici Ne Anlama Gelir?

Son dönemde müzik dinleme platformlarının hızlı bir yükselişi söz konusu. Spotify, Fizy, Apple Music ya da Youtube kullanıcılarına ücretli abonelikler sunarak diledikleri müziği kolayca dinlemesini sağlıyor. 

Ülkemizde çok popüler olmasa da bu harika müzik dinleme platformları arasında bir tanesi daha var. SoundCloud ismiyle hizmet veren uygulama dünya üzerinde en çok tercih edilen müzik dinleme uygulamalarından bir tanesi. SoundCloud özellikleri çok farklı seviyelerde değil. Fakat en önemli özelliği tamamen ücretsiz olması. 

SoundCloud uygulamasında birçok farklı yayıncıyı takip edebilirsiniz. Dilerseniz sizler de kendi Podcast yayınlarınızı açmaya karar verebilirsiniz. Hiç bunlarla uğraşmak istemiyorsanız harika bir dinleyici olarak dilediğiniz yerde müzik dinleyebilirsiniz.


SoundCloud Hangi Avantajları Sunuyor?

Uygulamanın bu popülaritesinde sunduğu birçok avantajın etkisi var. SoundCloud özellikleri ve avantajları arasında en önemlisi ücretsiz bir hizmet olması. Uygulama üzerinden kendi şarkı listelerinizi oluşturup dilediğiniz zaman bu listeleri dinleyebilirsiniz. Kendinize özel bir liste oluşturduktan sonra bu listeyi farklı platformlarda dinleme şansına da sahip olursunuz. 

Gittiğiniz her yerde dinleyebileceğiniz bir müzik arşiviniz olacaktır. Beğendiğiniz müziklerden hazırladığınız bu arşivi rahatlıkla akıllı telefonlarınızdan kullanabilirsiniz. Üstelik müzikleri dinlemeniz için internet bağlantınızın olmasına da gerek olmuyor. Uygulama sizin için listenizdeki şarkıları belleğine kaydettiğinden internet bağlantısı olmasa dahi müzik dinleyebiliyorsunuz. 

Milyonlarca kullanıcısı olan bu harika uygulamayı Android ya da iOS işletim sistemlerinde kullanma şansınız bulunuyor. begeniinet