TikTok Canlı Yayın Yapmak İçin Ne Gerekli?

TikTok Canlı Yayın Yapmak İçin Ne Gerekli?

TikTok hiç kuşkusuz son dönemin en çok tercih edilen video paylaşım platformu. Kullanıcılarına sunduğu harika özellikler sayesinde kullanıcı sayısını arttıran uygulama aynı zamanda canlı yayın yapma fırsatı da sunuyor. 

Instagram ve Youtube gibi video paylaşımı yapılan sitelerde rahatlıkla canlı yayın yapılabiliyor. Fakat TikTok için canlı yayın açmak biraz daha zor. TikTok canlı yayın açma şartları bulunmakta ve bu şartları sağlıyor olmanız gerekli. 

Uygulamada minimum yaş sınırı 13 olarak belirlenmiş durumda. Fakat canlı yayın açmak için en az 16 yaşında olmanız gerekli. Canlı yayın açabilmek için en az 1000 takipçinizin olması şart. Aksi halde uygulama sizlere canlı yayın açma hakkı tanımıyor. 

Açacağınız canlı yayınlar sayesinde takipçi sayınızı artırabilir, yayınınızı izleyen kişiler tarafından gönderilen canlı yayın hediyelerini nakit paraya çevirebilirsiniz. 


TikTok Canlı Yayını Nasıl Yapılır?

Hesabınızda TikTok canlı yayın açma şartları sağlanıyorsa canlı yayınları açmak için önünüzde hiçbir engel bulunmamaktadır. Canlı yayını açmak için standart bir şekilde uygulamayı açıp hesabınıza giriş yapın. Sonrasında ekranın orta alt bölümünde bir artı işareti yer alıyor. Bu işarete tıklayarak video kaydetme kısmına giriş yapacaksınız. 

Video kaydetme seçeneğinin yanında “Canlı” düğmesi yer almaktadır. Bu düğmeye tıkladıktan sonra sizlerden canlı yayınızın başlığını girmeniz istenir. Başlığı da girdikten sonra “Canlı Yayına Geç” seçeneğini tıklayarak canlı yayını başlayabilirsiniz. begeniinet