TikTok Keşfete Nasıl Düşülür?

TikTok Keşfete Nasıl Düşülür?

TikTok, son 1 yıl içerisinde sosyal medya platformları arasından popülerliği en fazla olan uygulama olmayı başardı. Yazı içerisinde TikTok içerik üreticileri için “TikTok keşfete nasıl düşülür?” konusunu ele aldık.


TikTok Nedir?


TikTok, kullanıcıların kısa videolar yayınladığı tamamen eğlence amaçlı bir sosyal medya uygulamasıdır. 


Özellikle gençlerin dikkatini çeken TikTok uygulaması içerisinde birçok genç videolar çekerek fenomen olmaya çalışmaktadır. Herkesin video paylaşabildiği uygulamada fenomen olmak için bilmemiz gereken bazı bilgiler yer alıyor. Daha önceden herhangi bir kitleye sahip değilseniz bile videolarınızı keşfete düşürmeyi başarırsanız takipçi ve izlenme sayısını artırabilirsiniz. Peki TikTok keşfete nasıl düşülür?


TikTok Videoları TikTok Keşfete Nasıl Düşülür?


TikTok keşfete nasıl düşülür TikTok gibi birçok sosyal medya uygulaması hazırlanırken belirli bir algoritmaya göre hazırlanmaktadır.


TikTok algoritması içerisinde keşfet bölümünü anladığımız zaman videolarımız keşfete düşürebilir ve izlenme sayılarımızı da bir o kadar artırabiliriz. TikTok üzerinde paylaştığımız videoların kalitesi, etiketleri ve video akışları keşfete düşme açısından önemlidir. Bundan dolayı paylaştığımız çoğu videoyu kaliteli bir telefondan çekmeye özen göstermeliyiz. Etiket kullanımını fazla abartmadan en fazla 8 tane kullanacak şekilde ayarlamalıyız. Çünkü fazla etiket girmemiz videomuzu spam olarak gösterebilir.  Güncel ve az sayıda etiket kullanmaya özen gösterin.


TikTok algoritmasından bahsedecek olursak, yukarıda yer alan bilgilerin yanı sıra düzenli video paylaşımı da algoritma açısından çok önemlidir. Kaliteli ve düzenli olarak günlük en az 1 içerik paylaşmamız gerekmektedir. Paylaşıma başladığımız zaman belki 1 hafta sonra belki 1 ay sonra keşfette videolarınız yer almaya başlayacaktır.begeniinet