Yukarı Kaydır Linki Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yukarı Kaydır Linki Nedir, Nasıl Kullanılır?

Instagram Hikaye Yukarı Kaydırma Nasıl Yapılır? 

Merak edenler için öncelikli olarak uygulamanın kullanıcılarına cömertçe sunduğu bu özelliğin ne olduğunun ve ne işe yaradığının en efektif şekilde anlaşılması gerekmektedir. Bu kapsamda Instagram hikayelerinde yukarı kaydırma özelliği, paylaşımı yapılan hikayelere herhangi bir web platformuna yönlendirme amacıyla link ekleme işlemleri anlamına gelir.

Günümüzde büyük oranda Trendyol link paylaşma şeklinde Influencerlar tarafından gerçekleşiyor olsa da tüm kullanıcıların bu olanaktan faydalanması mümkündür. Üstelik son derece basit birkaç işlemin tamamlanmasıyla birlikte her kullanıcı arzu ettiği hikaye ya da IGTV paylaşımlarına yönlendirme linki ekleme avantajına sahip olabilir.

Instagram Yukarı Kaydır Nasıl Yapılır? 

Sorusu kapsamında merak içerisinde olanların ilk olarak story bölümüne geçmeleri ve öncesinde bağlantı linkini kopyalamaları gerekir. Linkin kopyalanmaması durumunda bağlantı ekleme için özel bit buton açılmayacaktır. Hikaye paylaşıma hazır hale geldikten sonra sağ üst bölümde yer alan “Ataç” ikonuna tıklanması ve açılan kısma kopyalanan bağlantı linkinin yapıştırılması yeterli olacaktır.  begeniinet